Kapat

Microsoft Türkiye’nin Bilişim Sektörünü Değerlendirdi

Anasayfa Bilgisayar Microsoft Türkiye’nin Bilişim Sektörünü Değerlendirdi

Microsoft Türkiye’nin Bilişim Sektörünü Değerlendirdi.

Microsoft Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Murat Kansu bugün düzenlediği basın toplantısında Türkiye’de gelişmekte olan bilişim sektörü ve bu sektörün geleceği hakkında önemli ipuçları verdi.

Kansu, sektörün geleceğini 5 ana trendin belirleyeceğini söyledi.Microsoft’un bilişim sektörü için çok kritik olan bu 5 trend için (büyük veri,kurumsal sosyal ağlar, mobil çözümler, güvenlik ve bulut teknolojileri) yılda 10 milyar dolar Ar-Ge bütçesi ayrıldığı belirtildi.

Microsoft Türkiye hızlı bir şekilde büyüyor

Microsoft Türkiye tarafından yapılan açıklamada her sene pazarın 2 katı üzerinde bir büyüme gerçekleştirildiği belirtildi. Microsoft Türkiye’nin bu seneki büyüme hedefi ise yüzde 3.5 olarak açıklandı.

15-10/09/microsoft-turkiye.jpeg

Microsoft Türkiye yetkilileri, KOBİ’ler ve kamu odaklı bulut çözümlerini iseyatırım anlamında odak noktası haline getirmek istediklerini belirttiler.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, Microsoft’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni Windows 10 cihazlarına da değindi.Microsoft’un geçen hafta New York’ta tanıttığı Windows 10 temelli yeniSurface, Lumia ve Microsoft Band cihazlarıyla Microsoft’un mobiliteyi yeni bir aşamaya yükselttiğinin altı çizildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir