Kapat

Hukuka Aykırılık Bildirimi

Sosmed.org.tr, kanunlara hukuki kurallara ve yasalara saygılıdır. Kamunun, İş birliği yaptığı ortaklarının ve 3. şahısların fikri sınai ve kişilik haklarına saygılı olmayı kendisine şiar edinmiştir.

Sosmed.org.tr, ziyaretçilerin kullanıcılarının ve üyelerinin meydana getirdiği içerik bakımından 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun”da belirtilen “yer sağlayıcı”; kendi ürettiği içeriklerle ilgili olarak ise “içerik sağlayıcı” olarak servis sağlamakta ve hizmet vermektedir.

Sosmed.org.tr’nin kullanıcılarının ve üyelerinin meydana getirdiği içeriklerin hukuka ve kanunlara aykırı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Sosmed.org.tr, hukuka ve kanuna aykırı içerikler ile 3. Şahısların haklarının ihlal edildiği düşünülen içeriklerde “UYAR ve KALDIR” yöntemini kabul etmiştir.
Sosmed.org.tr web sitesinde bazı içeriklerin kişilik haklarını, fikri ve sınai hakları ihlal ettiği iddiasında olan gerçek ve tüzel kişiler, komşu veya bağlantılı hak sahipleri ya da meslek birlikleri,

İhlalde bahsi geçen içeriklerin Linki (Url Uzantısı) ve ihlalde bahsi geçen içeriğin konusunu,
Gerçek kişi ise kimlik ibrazı yapacak belge, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise yetkili kişinin imzası bulunan antetli bir talep yazısını,
Vekaletle işlem yapma yetkisi kullanılıyorsa vekaletnameyi,
Fikri ve sınai haklara ilişkin taleplerde hak sahibi olduğunu gösteren belgeyi,
Açık ad / ünvan ve açık iletişim adreslerini
Belirtmek şartıyla sosmed.org.tr’nin info@sosmed.org.tr e-mail adresine bildirim yapabilirler. Bu e-posta adresine gelen talep ve şikayetler avukatlarımız tarafından araştırılıp incelenecek, gerekli görüldüğü takdirde ihlalde bahsi geçen içerikler sosmed.org.tr web sitesinin sisteminden en kısa sürede çıkarılacak ve konuyla ilgili muhataba geri bildirim gönderilecektir.