Kapat

Deri aksesuarında Tilgens imzası

Anasayfa Duyurular Deri aksesuarında Tilgens imzası
90% Ortalama Puan

Tilgens

Kalitesi ve işçiliği ile mukayese edildiğinde Tilgens ürünlerini hep birlikte inceleyelim..

Malzeme Kalitesi
%100
Deri
%100
Astar
%80
İplik
%90
Tasarım
%80
Yardımcı Malzemeler
%90
İşçilik
%100
Paketleme
%90
Ambalaj
%90
Fiyat
%80

İki yıl önce lüks saatlere lüks kılıflar üretmek için kurulan Tilgens markası, bugün puro kılıfından evrak çantasına, mücevher kabından pasaport kılıfına kadar geniş ürün yelpazesi ile insanlara kaliteli deri aksesuarlarda ulaşılabilir lüksü sunuyor.

Burçin ve Erçin Tilgen kardeşlerin 2015´te lüks saat kılıfları ve deri ürünleri üretmek için İsviçre´den Sonja Spörri isimli arkadaşlarıyla beraber kurduğu Tigens markası, kısa sürede piyasada başarısını ispatladı. Saat kılıfından evrak çantasına, cüzdandan puro kabına kadar çeşitli tasarımlara imza atan Tilgens, büyük şehirlerde önemli satış noktalarında tüketiciyle buluşuyor.

Dünyaca ünlü birçok ünlü markaya da lüks deri aksesuarları üretimi yaptıklarını söyleyen markanın ortağı Burçin Tilgen “İki sene içinde dünya marklarıyla yarışabilecek seviyeye geldik. Bunun olumlu tepkilerini de yurt dışından almaya başladık. Ülkemizde biraz daha zamana, tanınmaya ve bilinmeye ihtiyacımız var ama yurt dışından daha hızlı geri dönüşler elde ediyoruz. Yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz” diyor.

Tilgens markası nasıl ortaya çıktı?

Ben uzun yılladır saat sektöründe kardeşim ise deri sektöründe tecrübe kazandık. Arkadaşım Sonja ise İsviçre´de pazarlama konusunda oldukça tecrübelidir. İki yıl önce  İsviçre´den ziyarete geldiğinde muhabbetimiz esnasında bütün çarkların yerlerine oturduğunu fark ettik ve neler yapmalıyız nasıl yapmalıyız bunları ortaya koyduk.

Sonrasında ilk numuneler ortaya çıkmaya başladı.

Markamız olan Tilgens’in hikayesi ise şöyle , Tilgen bizim soyadımız. S´de Sonja´nın baş harfi. Tasarımları kardeşim Erçin Tilgen yapıyor. Üç ortaklı bir şirketiz. İlk etapta İsviçre odaklı çalışmayı hedefledik.  İç piyasaya satış düşüncemiz yoktu. Sonja hiç beklemediğimiz bir sağlık problemi yaşayınca projeyi bir yıl ertelemek zorunda kaldık. Dış piyasaya göre ayarlanmış sistemi iç piyasaya dönüştürdük. Koleksiyonu genişleterek sadece saat kılıfı koleksiyonu değil başka ürünlerde ekledik.

Bayileşme süreci zaman aldı mı?

Benim saat piyasasında 20 yıllık bir geçmişim olduğu için zaten tanıdığım bir çok lüks butik vardı. Birçok markanın Türkiye marka müdürlüğünü yaptım ve bütün toptan ağını kontrol ettim. Tanıdığım üst düzey saat butikleriyle ön görüşme yaptım. Tasarımlarımızı ve ürünlerimizi gösterdim. Hepsinden olumlu geri dönüşler aldık tavsiyelerini değerlendirdik. Ön görüşmelerden sonra bu iş iyice kafamızda netleşti. Kardeşim Erçin´le beraber çizimleri yaptık. Her şeyi oturtturduk. Piyasaya böyle bir giriş yaptık. Tilgen´s ürünleri yaklaşık bir yıldır bayilerde satılıyor.

Tüketici ünlerinizi nasıl temin ediyor?

Şu anda İstanbul, Bursa, İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerin en lüks saat mağazalarında Tilgens ürünleri mevcut. Onlar bizim bayilerimiz. Bir de bunun dışında başka markalara kendi ismi ve logosu altında üretim yapıyoruz. Bayilerin hepsi kendi sektöründe en tepedeki mağaza ve butikler. Kendi kalitemizi düşürmediğimiz gibi müşteri kalitesini de düşürmeyi düşünmüyoruz.

Türkiye ve dünyada genel piyasa içinde nasıl bir yeriniz var?

Türkiye´de bu sektörde bu kalitede bu ayarda başka marka yok. Ürünlerimiz dünya standartlarında. Deri, kullanılan malzeme ve işçiliği bir araya getirdiğimizde bizim kalitemiz tek. Uygun fiyatlarımızla ulaşılabilir lüksü sunuyoruz. Tüm bu faktörleri bir araya getirdiğimizde şu anda tekiz diyebiliriz. Geleneksel deri işçiliğini biraz daha modernize ediyoruz. Bizim vazgeçilmezimiz kalitemiz. Bu kalite standartlarının altına inme ihtimalimiz yok. Her
zaman ilk hedef kalitenin en yüksek seviyede olması. Dünyada bunun örnekleri var. Bu işi yapan çok iyi firmalar var. İki sene içinde onlarla yarışabilecek seviyeye geldik. Ülkemizde biraz daha zamana, tanınmaya, bilinmeye ihtiyacımız var ama yurt dışından daha hızlı geri dönüşler elde ediyoruz. Yaptığımız işe sadece marka olmak hedefi ile bakmıyor, Markadan çok kaliteye ve işçiliğe önem gösteriyoruz. Derisinden ambalajına her ürünü kendimiz satın alacakmışız gibi değerlendiriyoruz ve inanıyoruz ki bu özverimiz zaten bizi kısa zamanda markalaşma yolunda üst sıralara taşıyacaktır.

Ürünlerinize ilgi nasıl?

Ürünlerimize ilgi çok iyi seviyelerde. Mesela ürün yelpazemizdeki saat kılıfları. Bu bir eksiklikti. İnsanlar seyahate giderken birden fazla saat kullanmak istiyor. Birçok iş adamı yurt dışına çıkarken kıyafetine göre farklı saatler almak istiyor. Hepsini bir arada muhafaza edebilmek için onları içice koyuyor. Kapatıp valizine koyuyor. Yurt dışında hangisi gerekiyorsa çıkarıp onu kullanıyor. Özellikle bu ürünler üst düzey saat ve saatçilere yönelik. Hiç kimse saatinin zarar görmesini istemez. Bu üst grup saat kullananlarda hastalık gibi. Çizilmesini, dış etkenlerden zarar görmesini istemez. Bunları içinde taşıyacak seyahate de götürebileceği bu tip kaplara ihtiyaçları var. Biz de bunu sağlıyoruz.

Müşterilerini genelde yabancılar mı?

Hem yerli hem de yabancı müşterilerimiz var. Yurt dışına çıkanlar bu ürünleri belki görebiliyordu. Yurt dışına çıkmayan da bir kitle var. Dolayısıyla onlar bunları vitrinlerde gördüğü zaman inanılmaz güzel tepkiler veriyorlar. Satın alıyorlar. Bu ürünler her dakika her yerde görebileceğiniz ürünler değil. Türkiye´de maalesef bir yabancı marka hayranlığı var. Bizi de genelde yabancı marka zannediyorlar. Üretimin hepsini Türkiye´de gerçekleştiriyoruz. Yurt dışına yaptığımız satışı Tilgen´s markası altında yapmadık. Markalara özel tasarımlar yaptık.

Saat kılıfınızın dışında ürün gamınızda başka neler var?

Sadece saat değil, cüzdan, pasaport kılıfı, kredi kartı cüzdanı, kartvizitlik, puro kılıfı, evrak çantasına kadar geniş bir ürün yelpazemiz var. Günlük yaşamda kullanılacak birçok ürün yapıyoruz. Kişiye özel üretim yaptığımız ünlü isimlerde var. İnsanlar kendi adlarının yazılı olduğu böyle şık hediye aldıkları zaman çok mutlu oluyorlar ve bu memnuniyetlerini bizlerle paylaşmaları bizleri daha da motive ediyor.

Fiyat politikanız nasıl? Ürünleriniz pahalı mı?

Aslında kalitesi ile işçiliği ile mukayese edildiğinde pahalı değiliz. Ürünlerimiz hem kaliteli hem de fiyatları uygun olduğu için insanların dikkatini çekiyor.

Müşterilerin renk seçenekleri neler?

Koleksiyonumuzu başta siyah, koyu kahve ve taba olmak üzere üç renk ile oluşturduk. Bunun yanı sıra müşterilerin özel istekleri olduğu zaman talep edilen deri çeşidi ve renklerde de üretim yapabiliyoruz.

Son olarak logonuz olan geyiği soralım.

Benim ismimin bir anlamı da dişi geyik. Logo konusunda kafa yorunca bu ortaya çıktı. Güzel tepkiler aldı bizimde içimize sindi ürünlerin üzerine de yakıştı. Görenler çok beğeniyor ve tepkiler hep olumlu yönde.

Tilgens ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen TIKLAYINIZ…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir